Víno sa stalo na Slovensku už tradičným darčekom, ktorým viete potešiť nielen rodinu, ale aj svojich priateľov alebo obchodných partnerov. Podľa nás je to preto, lebo za posledných 10 rokov sa v našich končinách výrazne zvýšila „vínna kultúra“. Slováci už rozumejú vínu viacej a naučili sa ho vychutnávať a vnímať jeho kvalitu. Je za tým aj výrazný rast kvality slovenských vín, ktorú preverili už aj mnohé medzinárodné vinárske súťaže.

Slovenský „vínomilec“ sa preto teší z každého nového vínka, ktoré dostane ako darček. Či už na narodeniny, meniny, Vianoce, alebo od svojich dodávateľov a spolupracujúcich firiem. Krása vína totiž spočíva aj v jeho rôznorodosti, každé je iné a má svoj príbeh. A všetci máme radi príbehy. Tie vínové sú o konkrétnom vinárovi, o práci vo vinohrade, o strastiach, ktoré prináša počasie, či o radostiach, ktoré prichádzajú vtedy, keď sa začne vo vínnej pivnici odhaľovať aromatika a chuť budúceho vína.

„V našich vinotékach nájdete viac ako 800 druhov slovenských a zahraničných vín. Nielen tichých, ale aj šumivých, vrátane rôznych druhov darčekových balení. A keďže je naša ponuka takáto široká, vieme, že radi privítate, ak vám s výberom pomôžeme – na základe vami preferovaných chutí, krajiny, odrôd, vinárskych oblastí, exkluzivity,…“ – hovorí Miroslav Jajcay, majiteľ a hlavný somelier vinoték CHATEAU-VIN, – „Ponúkame aj doplnkové služby na mieru – degustácie vybraných vín so somelierom, tvorbu a tlač etikiet na víno, potlač darčekových balení logom vašej firmy, dopravu vína na vopred dohodnutú adresu, a pod. A nielen koncom roka. Stačí nás len kontaktovať.“

Viete o tom, že víno si môžete dať vo svojej firme aj do nákladov? Môžete ho totiž deklarovať ako reklamný a darčekový predmet, ktorý je daňovo uznateľný až do sumy 17,- €/ks (bez DPH). Do tejto hodnoty sa započítavajú aj tzv. súvisiace náklady – napr. darčekový obal, potlač, a pod. V zákone je definovaná len maximálna suma takéhoto nákupu „reklamného“ vína, a to maximálne do výšky 5% základu dane.

NÁŠ TIP: Napíšte nám vaše preferencie ohľadne darčekových vín a o ostatné sa už postaráme za vás >>