Stingovo víno – When we dance

Tenuta IL PALAGIO – vinárstvo, ktoré leží na úpätí vrchov Toskánska (apelácia Chianti) s rozlohou 350 ha. Okrem vinohradov sa tu pestujú olivovníky a ovocné stromy, prebieha tu i chov dobytka. V roku 1999 usadlosť spolu s pozemkami kúpil spevák Sting, ktorý prirovnal výrobu vína ku skladaniu hudby. Je to náročný proces, ale keď sa vydarí, prináša potešenie.

Vinohrady majú okolo 40 rokov a tvoria 30 ha. Sú obhospodarované v BIOdynamickom režime, pretože Sting je zástancom zdravého životného štýlu. Ročná produkcia je 140.000 fliaš.

When we dance je nielen názov vína, ale i jeho piesne. Ide o cuvée 95% Sangiovese, 5% Canaiolo a Colorino. Víno vyzrievalo 6 mesiacov v nerezových tankoch a 3 mesiace ešte vo fľaši. Toto BIO víno má rubínovo-červenú farbu a intenzívnu ovocnú vôňu černíc, višní, fíg, doplnenú herbálno-korenistými tónmi. Chuť je harmonická, suchá, postavená na ovocí so živou aciditou a trieslovinami. Minerálny záver zvýrazňuje delikátny charakter s dobrým potenciálom na vyzrievanie.

Nájdete ho aj v našom e-shope >>

 

Loading...