Champagne Louis Roederer Collection 243 Brut

41,60 

biele, brut

Popis

Francúzsko, Champagne, Brut, Neročníkové/Non Vintage
Blend troch odrôd v pomere 40% Pinot Noir, 40% Chardonnay a 20% Pinot Meunier. Hrozno pochádza z viacerých viníc. Brut Premier vzniká klasickou metódou – kvasením vo fľaši, následne zreje 3 roky na kvasinkách a ešte 6 mesiacov vo fľaši po degoržovaní. Rafinovaná vôňa maslových hrušiek, žltého ovocia, briošky a bielej čokolády. Jedno z najlepších neročníkových Champagne na svete s komplexnou štruktúrou, eleganciou a sviežosťou.

TIP someliera:

Ak si chcete dopriať niečo výnimočné, napr. na Silvestra, toto suché šampanské z prémiového vinárstva je určite dobrá voľba. Vďaka nej môžu aj laici objaviť svet Champagne a pochopiť výnimočnosť tejto oblasti. Pre šumivé vína zo Champagne sú typické biskvitové tóny. No šampanské Louis Roederer BRUT PREMIER je na začiatku výrazne ovocitejšie, cítiť v ňom zelené jabĺčka, trochu hrušky, až následne, v dochuti, je spomínaný biskvit, ktorý naznačuje, že sa jedná o víno pochádzajúce z oblasti Champagne.
A ak máte radi vo vínach vyšší zostatkový cukor (polosuché, polosladké), tak odporúčam jeho „brata“ – CARTE BLANCHE (demi sec), ktoré je v aromatike plné bielych kvetov a medovo-orieškových tónov, v chuti je viac medovité, ale v kombinácii s príjemnou kyselinkou výborne harmonizované.

Miroslav Jajcay

Ďalšie informácie

Typ-produktu

biele víno, šumivé víno, champagne

zostatkový cukor

suché

výrobca

Champagne Louis Roederer

objem

0,75 l

Go to Top